Jaka maszynka do strzyżenia włosów

Jaka maszynka do strzyżenia włosów okaże się najlepsza?

Zakup maszynki do strzyżenia powinien znaleźć się na liście obowiązkowych zakupów każdego mężczyzny, który dba o elegancki wygląd. Dzięki niej obcinanie włosów i pielęgnacja zarostu stają się szybkie, łatwe i przyjemne. Jeśli chcesz dowiedzieć się jaka maszynka strzyżenia do włosów będzie najlepsza do domowego użytku, to dobrze trafiłeś. W tym artykule podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę przy zakupie, jakie są opinie na temat maszynek do strzyżenia i jak wybrać dobry produkt w sam raz dla siebie.

 

Rodzaj i jakość ostrzy

Maszynki do strzyżenia mają ostrza stalowe, tytanowe lub ceramiczne. Różnią się one między sobą przede wszystkim jakością. Ostrza stalowe znajdziesz w tańszych maszynkach – są najmniej trwałe i szybko się tępią. Dobra maszynka do strzyżenia włosów powinna mieć ostrza tytanowe lub ceramiczne. Oczywiście maszynki w nie wyposażone są też odpowiednio droższe. Szukaj takiego modelu maszynki, której ostrza są samosmarujące i samoostrzące się – nie będą wymagać od Ciebie regularnej konserwacji.

 

Zakres strzyżenia

najlepsza maszynka do strzyżenia włosów

Maszynka do strzyżenia włosów Philips

Zanim wybierzesz jaka maszynka do strzyżenia włosów wyląduje w Twoim koszyku zakupowym, zastanów się, jaki zakres długości przycinanaia będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Urządzenia dostępne na rynku posiadają różne zakresy długości – od 1 lub kilku do kilkunastu bądź nawet 50mm. Jeśli chcesz obcinać się „na jeżyka”, poszukaj maszynki, której zakres będzie zaczynał się od 1mm długości. Jeżeli zaś nosisz bujną fryzurę lub chcesz wykorzystywać maszynkę do obcinania dłuższego zarostu, postaw na model z maksymalną długością strzyżenia większą niż 30mm.

 

Ranking najpopularniejszych maszynek do strzyżenia 2017: TOP 8

 

Regulacja długości    

Dobra maszynka do strzyżenia powinna posiadać kilka poziomów regulacji. W najtańszych modelach możemy spotkać 3 lub 4 długości strzyżenia, natomiast najlepsza maszynka do strzyżenia z górnej półki potrafi mieć ich nawet 15. Zainwestuj w maszynkę o wielu poziomach regulacji, jeśli zależy Ci na precyzyjnym strzyżeniu i możliwości dokładnego rzeźbienia fryzury czy cieniowania. Jeżeli zamierzasz tylko od czasu do czasu skracać włosy, spokojnie wystarczy Ci maszynka z mniejszą ilością stopni regulacji.

Zwróć uwagę nie tylko na to, ile poziomów długości możesz ustawić w maszynce, ale również na to, w jaki sposób się je zmienia. Maszynka do strzyżenia może mieć jeden lub dwa regulowane grzebienie lub kilka grzebieni zwykłych. Gdy zdecydujesz się na model z grzebieniem regulowanym, długość strzyżenia ustawisz za pomocą pokrętła. Jeżeli wybierzesz maszynkę z wymiennymi grzebieniami, w celu ustawienia innej długości cięcia będziesz musiał zmienić grzebień.

 

Głowica

Jeśli chcesz sprawdzić, jaka maszynka do strzyżenia włosów będzie najbardziej wygodna i prosta w użytkowaniu, przyjrzyj się nieco bliżej jej głowicy. Jest to nic innego jak część, na której znajduje się ostrze i grzebień. Możesz zdecydować się na maszynkę prostą, z głowicą nieruchomą lub nieco bardziej zaawansowaną, z głowicą dostosowującą się do kształtu głowy. Ta druga umożliwia niezwykle łatwe samodzielne obcinanie się, nawet bez konieczności patrzenia przy tym w lustro.

 

Zasilanie

Maszynka do strzyżenia włosów Babyliss

Maszynka do strzyżenia włosów Babyliss

Sam rodzaj zasilania maszynki nie ma tak dużego znaczenia, jak to, w jaki sposób wpływa on na komfort użytkowania. Gdy zdecydujesz się na model zasilany sieciowo, z maszynki będziesz mógł korzystać jedynie po podłączeniu do gniazdka. Kabel może przeszkadzać w strzyżeniu i plątać Ci się pomiędzy kończynami przy obcinaniu włosów osobie trzeciej. Maszynka zasilana akumulatorowo lub bateryjnie niweluje ten problem i pozwala na obcinanie włosów nawet na świeżym powietrzu. Gdy na nią postawisz, będziesz musiał pamiętać o zmianie jej baterii/ładowaniu akumulatora. Sprawdź więc jej średni czas pracy na baterii/pełnym naładowaniu i upewnij się, że posiada wskaźnik poziomu baterii/naładowania (w formie diody czy komunikatu na wyświetlaczu LCD).

 

 

Akcesoria

W zestawie z maszynką prawdopodobnie otrzymasz różne akcesoria. W podstawowych zestawach znajdujemy pędzelek do oczyszczania maszynki, jeden lub dwa wymienne grzebienie i oliwę do smarowania ostrzy. Niemniej jednak, jeśli zdecydujesz się na maszynkę z rozbudowanym zestawem z wieloma nakładkami na głowicę, możesz zyskać bardzo wielofunkcyjny i wszechstronny sprzęt. Może on posiadać:

  • trymer do nosa i uszu (którym usuniesz pojedyncze włoski w tych miejscach, a także brwi pomiędzy oczami czy kosmyki wystające poza obrys zarostu)
  • trymer dla kobiet: do okolic bikini, brwi, włosków na twarzy (dzięki niemu z maszynki będziesz mógł korzystać razem z partnerką)
  • golarkę (za pomocą której nadasz perfekcyjny kształt brodzie, wąsom czy bakom)
  • wymienne nakładki (grzebienie: nie tylko zmieniające długość cięcia, ale również ułatwiające strzyżenie)

 

Opinie

To, jaka maszynka do strzyżenia włosów będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie, determinuje wiele czynników, zależnych od Twoich potrzeb i preferencji. Warto jednak przed ostatecznym wyborem poznać opinie osób, które już kupiły dany model. Dzięki temu dowiesz się jakie mankamenty ma wybrana maszynka do strzyżenia, czy nie wyrywa włosów, czy goli równomiernie i dokładnie oraz jak wygląda np. jej serwis gwarancyjny. Opinie użytkowników to cenne źródło informacji, które zaoszczędzi Ci ewentualnego, późniejszego rozczarowania.

 

Jaka maszynka do strzyżenia włosów będzie najlepsza dla Ciebie?

Jeśli kupisz odpowiednią maszynkę do strzyżenia włosów, będziesz w stanie uwolnić się od konieczności biegania do fryzjera i golibrody. W zaciszu domowego ogniska, w sposób dziecinnie prosty i co najważniejsze – efektowny, samodzielnie zadbasz o swoje włosy i zarost. Czego chcieć więcej? Znajdź już teraz optymalną maszynkę do strzyżenia włosów dla siebie.

Witaj!

Witamy na portalu GoraZakupow.pl! Mamy nadzieję, że znajdziesz tu wartościowe porady i odpowiedzi na pytania, które zadajesz sobie przed zakupem:) Jeśli uważasz, że brakuje tu jakiś informacji albo chciałbyś zasugerować temat na kolejny poradnik, napisz do nas na adres: [email protected]