jaka słuchawka Bluetooth

Jaka słuchawka Bluetooth będzie najlepsza?

Choć rozmowy komórkowe można prowadzić zawsze i wszędzie, to nie zawsze jest to wygodne czy bezpieczne. Czasem nasze ręce są zajęte (np. gotowaniem czy ćwiczeniem na orbitreku), innym razem nie możemy używać telefonu ze względu na przepisy (np. podczas jazdy samochodem). Jeśli Tobie też to doskwiera, dobra słuchawka Bluetooth rozwiąże Twoje problemy. Dzięki niej będziesz mógł wygodnie rozmawiać i słuchać muzyki – w każdych warunkach. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jaka słuchawka Bluetooth będzie najlepszym wyborem oraz na co zwracają uwagę kupujący!

 

Działanie i przeznaczenie

Jak sama nazwa wskazuje, słuchawka Bluetooth komunikuje się z telefonem komórkowym przy pomocy popularnej technologii bezprzewodowej Bluetooth. Po sparowaniu (połączeniu) ze smartfonem można za jej pośrednictwem prowadzić rozmowy telefoniczne, a nawet odbierać i odrzucać połączenia czy słuchać muzyki. Słuchawka Bluetooth przyda Ci się szczególnie gdy:

  • często jeździsz samochodem i pokonujesz nim długie dystanse (w trakcie jazdy nie wolno Ci używać telefonu w sposób tradycyjny) : słuchawka Bluetooth to absolutny must-have dla kierowców zawodowych
  • masz małe dzieci (które często uniemożliwiają Ci spokojne rozmowy przez telefon) : w grupie zachwalającej zalety słuchawki Bluetooth jest mnóstwo matek
  • zdarza Ci się noszenie telefonu na dnie torby/plecaka lub zostawianie go w różnych miejscach : dobra słuchawka Bluetooth nie pozwoli Ci na ominięcie żadnego telefonu
  • dbasz o swoje zdrowie: jak wykazują badania i opinie lekarzy, trzymanie telefonu przy głowie podczas rozmowy jest bardzo niezdrowe. Wiele osób nie ma pojęcia, jak duże promieniowanie wytwarza wtedy ich telefon i jak źle potrafi to oddziaływać na nasz mózg
  • uprawiasz sport: ale chcesz mieć możliwość bezproblemowego odebrania połączenia, gdy np. biegniesz lub ćwiczysz chociażby na orbitreku

 

Budowa

Słuchawka Bluetooth Nokia BH-222

Słuchawka Bluetooth Nokia BH-222

Jeśli zastawiasz się jaka słuchawka Bluetooth będzie odpowiednia dla Ciebie, weź pod uwagę, że na rynku dostępne są dwa główne rodzaje słuchawek Bluetooth. Najpopularniejsze modele to te monofoniczne, zakładane na jedno ucho. Na rynku dostępne są także słuchawki stereofoniczne, zakładane na parę uszu (połączone pałąkiem). Które są uważane za najlepsze?

Opinie na ten temat są podzielone. Miłośnicy muzyki powiedzą, że te drugie – oferują doskonałą izolację od otoczenia oraz lepszą jakość dźwięku. Standardowi użytkownicy (wśród których możesz być też i Ty) podkreślą, że modele na jedno ucho świetnie nadają się do rozmów telefonicznych, a to, że nie „odcinają” od otoczenia jest ich dużą zaletą (można usłyszeć np. klakson samochodu czy płacz dziecka). Decyzję odnośnie wyboru pomiędzy słuchawkami monofonicznymi a stereofonicznymi musisz więc podjąć we własnym zakresie.

 

Ranking najpopularniejszych słuchawek Bluetooth 2017: TOP 8

 

Zasięg

Dostępne na rynku słuchawki Bluetooth różnią się zasięgiem, w jakim działają. Im ten jest większy, tym na większą odległość od telefonu możesz się oddalić. Duży zasięg urządzenia (np. 100m) będzie Ci potrzebny, jeżeli będziesz korzystać z niego np. w przydomowym ogródku (zostawiając telefon w domu). Nie będziesz w stanie go docenić, jeśli planujesz korzystać ze słuchawki w aucie czy na zakupach (Twój telefon nigdy nie znajdzie się w odległości większej niż 3m od słuchawki). Cena za dobrą słuchawkę Bluetooth o dużym zasięgu jest odpowiednio wyższa niż za model działający na krótkim dystansie.

 

Obsługa połączeń

Słuchawka Bluetooth Samsung EO-MG920

Słuchawka Bluetooth Samsung

Rozważając jaka słuchawka Bluetooth będzie najbardziej praktyczna i funkcjonalna, sprawdź czy posiada nie tylko mikrofon, ale również przyciski umożliwiające odbieranie, odrzucanie i zakańczanie połączeń. Droższe modele słuchawek pozwalają na głosową obsługę połączeń

O rozmowie przychodzącej informuje Cię przeważnie dźwięk dzwonka słyszany w słuchawce. Jeśli masz telefon starszego typu, możesz nie usłyszeć alarmu przy włączonym w telefonie trybie cichym. Żeby uniknąć takiej sytuacji, szukaj słuchawki, która posiada funkcję sygnalizacji wibracjami.

Niektóre słuchawki Bluetooth wyposażone są też w przycisk pozwalający na wybieranie ostatniego numeru z rejestru. Jeżeli często zdarza Ci się „oddzwaniać”, możesz zainwestować w model w niego wyposażony.

 

Czas pracy

Słuchawki Bluetooth wyposażane są w akumulatory podobne do tych stosowanych w telefonach komórkowych. Dlatego ważnym parametrem do oceny przy wyborze słuchawki jest czas pracy na baterii. Nie sugeruj się tym podanym w opisie produktu, ponieważ jest to czas maksymalny, a nie uśredniony. Przyjmij więc, że wybrany przez Ciebie model słuchawki będzie pracował bez konieczności ładowania przez ok. 70% czasu określonego przez producenta.

 

Design

Większość słuchawek Bluetooth posiada pałąk do zawieszenia na uchu. Dobrze by było, by w słuchawce wybranej przez Ciebie był on regulowany lub wymienny, a przynajmniej – elastyczny. Słuchawka Bluetooth ze sztywnym pałąkiem może nie dopasować się do Twojego ucha.

 

 

Opinie użytkowników i średnie ceny

Słuchawka Bluetooth Sennheiser EZX80

Słuchawka Bluetooth Sennheiser EZX80

Komentarze i recenzje użytkowników mogą często zaoszczędzić Ci rozczarowania po zakupie, dlatego zawsze zachęcamy do uważnego ich czytania. Oczywiście wszyscy dobrze wiemy, że czasami są one po prostu pisane na zamówienie sprzedawców, ale wśród nich znajdziemy także szczere i przydatne wskazówki osób, które rzeczywiście miały okazję użytkować dany produkt. Czytając opinie kupujących dowiesz się miedzy innymi o realnym czasie pracy na baterii konkretnej słuchawki Bluetooth, o jej rzeczywistym zasięgu czy awaryjności.

Natomiast jeśli interesuje Cię cena: tu rozpiętość jest dosyć spora. Najtańsze słuchawki (cena od 30 do 60zł) to produkty dość delikatne, które szybko mogą ulec zniszczeniu, jeśli nie będziesz się z nimi obchodził ostrożnie. Oferują podstawowe funkcje, krótki zasięg i niezbyt długi czas pracy na baterii. Możesz postawić na jeden z takich modeli, jeśli będziesz używać słuchawki Bluetooth sporadycznie. Jeżeli jednak chcesz korzystać z niej na co dzień czy do pracy, wybierz urządzenie lepszej jakości. Inwestycja na pewno się opłaci. Dobra słuchawka Bluetooth może kosztować już 80zł, choć oczywiście są też takie modele, których cena wynosi ponad 100 czy 200zł. Do koloru, do wyboru.

 

Jaka słuchawka Bluetooth wyląduje w Twoim koszyku?

Słuchawka Bluetooth pozwoli Ci uwolnić się od konieczności trzymania telefonu w ręce. Dzięki niej będziesz mógł jednocześnie prowadzić rozmowy telefoniczne oraz wykonywać wszelkie inne czynności. Przekonaj się, jakie to genialne rozwiązanie i wybierz najlepszą słuchawkę Bluetooth dla siebie już teraz. Jeśli natomiast jesteś już posiadaczem takowej, koniecznie zostaw poniżej swoją opinię i krótką recenzję!

Witaj!

Witamy na portalu GoraZakupow.pl! Mamy nadzieję, że znajdziesz tu wartościowe porady i odpowiedzi na pytania, które zadajesz sobie przed zakupem:) Jeśli uważasz, że brakuje tu jakiś informacji albo chciałbyś zasugerować temat na kolejny poradnik, napisz do nas na adres: [email protected]