jaki trymer do brody

 

Jaki trymer do brody wybrać?

Zabiegi u golibrody wracają do łask. Niestety, można je zaliczyć do dóbr luksusowych – kosztują sporo i trzeba je często powtarzać, aby utrzymać efekty na dłużej. A przecież wizytówką prawdziwego mężczyzny jest doskonale utrzymany zarost. Możesz go okiełznać sam, w zaciszu własnego domu, prosto i szybko. Jak? Kup trymer do brody. W tym artykule poznasz wszystkie szczegóły dotyczące tego jaki trymer do brody warto kupić, jakie są opinie na ich temat oraz jaka jest średnia cena za dobry trymer. 

 

Trymer do zadań specjalnych

W zasadzie każda dostępna na rynku maszynka do włosów mniej lub bardziej nadaje się do podcinania zarostu. Wszystkie trymery, które oglądamy w Internecie skracają włosy. Niektóre jednak nadają się do brody lepiej, a inne – gorzej. Jeśli zastanawiasz się jaki trymer będzie najlepszy do przycinania brody, który pozwoli Ci ją nie tylko skrócić, ale i wyrównać czy wyrzeźbić, musisz postawić na specjalny trymer do zarostu.

Popularni producenci – czy marka ma znaczenie?

Na polskim rynku prym wiodą w zasadzie 4 marki trymerów do brody: Philips, Remington, Rowenta i Bosch. Szczególnie popularne są urządzenia Remingtona i Rowenty, jako że te właśnie firmy specjalizują się w produkcji sprzętu dedykowanego fryzjerom. Nie bierzcie jednak tego za pewnik: Philips i Bosch nie zostają w tyle. Jeśli chodzi o jakość wykonania w danym przedziale cenowym, wyścig jest wyrównany. Na którą markę postawić? Radzimy nie sugerować się w tym przypadku metką i nazwą: porównajcie specyfikacje, rodzaj ostrzy i funkcje. To podstawa. O wszystkim tym przeczytacie poniżej, w dalszej części artykułu.

 

Regulacja długości

Trymer do brody Philips

Trymer do brody Philips

Najważniejszą cechą trymera do brody, jakiej powinieneś się przyjrzeć jest regulacja długości strzyżenia. Sama w sobie jest standardem, jednak o jej funkcjonalności decyduje kilka czynników. Pierwszym z nich jest ilość stopni. Najtańsze modele trymerów (ceny od 30 do 150zł) posiadają regulację w zakresie od 3 do maksymalnie 5 stopni długości. Droższe trymery (tu cena wynosi od 150 do nawet 800zł) umożliwiają samodzielne ustawienie długości brody z dokładnością nawet do 1mm! Możesz zdecydować się na jeden z tych trymerów, jeśli zależy Ci na naprawdę chirurgicznej precyzji.

 

Ranking najpopularniejszych trymerów do brody 2017: TOP 8

 

Poza ilością stopni regulacji ważny jest również jej zakres. Trymery do zarostu działają przeważnie w zakresie od 0 do około 10mm, są jednak i takie do 18mm. Jeśli masz dłuższy zarost (stylizujesz się na norweskiego drwala) lub często zmieniasz swój wygląd (nawet jeśli aktualnie nosisz krótką brodę, może za jakiś czas będziesz chciał zapuścić dłuższą), najlepszy będzie trymer do brody z większym zakresem dostępnych długości.

O wygodzie użytkowania trymera do brody świadczy także sposób regulacji długości. Regulacja przy pomocy wymiennych nakładek grzebieniowych jest najmniej komfortowa – wymaga zmiany części przy każdorazowej próbie przestawienia długości. Jeśli więc zależy Ci na wygodzie, postaw na trymer do brody regulowany pokrętłem lub przyciskami.

 

Ostrza

Trymer do brody Braun

Trymer do brody Braun

Trymer do brody może posiadać ostrza ze stali nierdzewnej lub tytanu. Oczywiście najlepsze jakościowo będą te drugie, głównie ze względu na dużą żywotność, jednak będą też znacznie droższe od tych z ostrzami ze stali nierdzewnej (w cenie od 200zł wzwyż). Jeśli będziesz używać trymera sporadycznie, z powodzeniem możesz postawić na tańszy model z ostrzami stalowymi . Jeżeli planujesz często dbać o brodę lub masz „trudny” zarost (np. twardy) zainwestuj w trymer do brody wyposażony w ostrza tytanowe.

Chciałbyś wiedzieć jaki trymer do brody przysporzy Ci najmniej kłopotów z czyszczeniem i konserwacją? Ostrza trymera należy regularnie konserwować – naoliwiać i ostrzyć. Można jednak się od tego uwolnić inwestując w model z ostrzami samonaoliwiającymi się oraz samoostrzącymi się. Jeśli należysz do grona zapominalskich, taki trymer do brody będzie dla Ciebie zdecydowanie najlepszy.

 

Zasilanie

Dostępne na rynku trymery do zarostu mają różne opcje zasilania. Modele działające na baterie lub akumulator są bardzo wygodne i mobilne (można je zabrać w podróż), ale też pod pewnym względem niepraktyczne (trzeba pamiętać o wymianie baterii/ładowaniu akumulatora). Sprzęty zasilane sieciowo są za to niewygodne (szczególnie jeśli dołączony do nich kabel jest dość krótki). Najlepszy trymer do brody powinien być zasilany zarówno sieciowo, jak i akumulatorowo  posiada on wówczas wszystkie zalety obu rozwiązań.

 

 

Akcesoria

Dobry trymer do brody przeważnie sprzedawany jest w zestawie z rozmaitymi akcesoriami. Już w tańszych modelach znajdziesz końcówkę do usuwania włosów w uszach i nosie, dodatkowy grzebień do przeczesywania włosów, nakładkę zabezpieczającą oraz szczotkę do czyszczenia ostrzy. Niemniej jednak niektórzy producenci oferują znacznie więcej. Gdy rośnie cena, rośnie i wielkość otrzymanego zestawu: w droższych i bardziej rozbudowanych modelach znajdziemy np. futerał do przechowywania trymera, a nawet dopinany pojemnik na odpady, do którego wpadają skracane trymerem włosy.

 

Jakie są opinie użytkowników?

Trymer do brody Remington

Trymer do brody Remington

Jak zawsze zawsze przed dokonaniem zakupu, zachęcamy do sprawdzenia, jakie opinie ma wybrany przez Ciebie trymer. Okazuje się bowiem, że podczas użytkowania trymera może wypłynąć na powierzchnię kilka nieprzyjemnych mankamentów. Opinie osób, które miały już okazję używać trymera mogą zaoszczędzić Ci wielu rozczarowań, takich jak: szybko rozładowujący się akumulator, problemy z „zawieszaniem” się sprzętu (tak, okazuje się, że nie potrzeba Windowsa, żeby trymer do brody zawiesił się na amen), czy np. niedokładne strzyżenie i wciąganie włosków.

 

Jaki trymer do brody zostanie Twoim nowym stylistą?

Kupując dobry trymer do zarostu – z wielostopniową, wygodną regulacją o dużym zakresie, wysokiej jakości ostrzami oraz przydatnymi akcesoriami stawiasz krok ku zawsze eleganckiej, męskiej brodzie. Trymer do brody pozwoli Ci ją wyrzeźbić tak, że niejeden znajomy (lub znajoma) Ci jej pozazdrości. Nic tylko dokonać zakupu.

Witaj!

Witamy na portalu GoraZakupow.pl! Mamy nadzieję, że znajdziesz tu wartościowe porady i odpowiedzi na pytania, które zadajesz sobie przed zakupem:) Jeśli uważasz, że brakuje tu jakiś informacji albo chciałbyś zasugerować temat na kolejny poradnik, napisz do nas na adres: [email protected]