jaki wykrywacz metali

Jaki wykrywacz wybrać?

Czy wiesz co się przeżywa, gdy znajduje się skarb? Koniecznie powinieneś poczuć to na własnej skórze. Znajdowanie metalowych przedmiotów zakopanych głęboko pod ziemią jeszcze nigdy nie było tak proste. A wszystko dzięki urządzeniu, jakim jest wykrywacz metali. Kto wie, może podczas poszukiwań odkryjesz coś ciekawego lub wartościowego? Zapoznaj się z treścią tego artykułu i dowiedz się, jaki wykrywacz metali będzie najlepszy do poszukiwań zakopanych skarbów. 

 

Profesjonalny sprzęt czy zabawka?

Wykrywacz metali Velleman CS250

Wykrywacz metali Velleman CS250

Zanim zdecydujesz jaki wykrywacz metali kupić, odpowiedz sobie na pytanie jak często będziesz z niego korzystać. Jeśli chcesz jedynie trochę „pobawić się” w odkrywcę możesz postawić na bardzo tani i przyjemny w użytkowaniu plażowy wykrywacz metali. Pozwala on na wydobycie bardzo małych przedmiotów (np. monet czy puszek) z miałkiego piasku. Zalicza się raczej do zabawek – próżno nim szukać skarbów na twardym gruncie. Żeby odnaleźć głębiej położone przedmioty w ziemi, potrzebny będzie profesjonalny wykrywacz metali i to właśnie nim powinieneś się zainteresować, jeżeli traktujesz przygodę z odkrywaniem poważnie.

 

Ile to kosztuje?

Wykrywacz metali to urządzenie dość nietypowe i niszowe, a tym samym drogie. Cena za ubogi w funkcje model do poszukiwania metali kolorowych i żelaza płytko pod powierzchnią ziemi (w praktyce do 50cm max) wynosi średnio od 500 do 1000zł. Wykrywacz ze średniej półki to już wydatek większy wydatek. Tu cena wynosi przeciętnie od 1,5 do nawet 3 tysięcy złotych. Jeżeli nie dysponujesz tak dużą pulą pieniędzy, a potrzebujesz sprzętu wydajnego i skutecznego, możesz też zdecydować się na zakup urządzenia na raty.

 

Ranking najpopularniejszych wykrywaczy metali 2017: TOP 8

 

Zasięg

Wykrywacz metali WGI Ground

Wykrywacz metali WGI Ground

Rozważając jaki wykrywacz metali wybrać, zwróć uwagę przede wszystkim na jego zasięg (głębokość detekcji). Jak wskazują opinie poszukiwaczy skarbów, to kluczowy parametr, jeśli chcesz zakupić dobry wykrywacz metali. Podaje się go zazwyczaj w formie dwóch wartości, z których pierwsza to głębokość, na jakiej sprzęt wykrywa przedmioty małe (jak moneta), druga zaś odnosi się do głębokości wykrywania obiektów większych (jak kanister). Producenci zwykli chwalić się zasięgami maksymalnymi, dlatego na informacje przez nich publikowane musimy brać dużą poprawkę.

Wybierz taki model wykrywacza, który oferuje Ci optymalny zasięg. Czyli jaki? Do poszukiwania monet czy biżuterii zupełnie wystarczy mniejszy (do 10cm dla przedmiotów małych i do 50cm dla rzeczy większych), większy zaś przyda się do wykrywania artefaktów historycznych. Pamiętaj, że im większy zasięg wykrywacza, tym większe ryzyko czasochłonnego wykopywania „śmieci”.

 

Sonda

Istotną częścią wykrywacza metali jest sonda (cewka, tarcza), czyli końcówka, przy pomocy której skanuje się teren. Najlepsze wykrywacze metali wyposażone są w sondy okrągłe, ażurowe – sonda o innym kształcie lub pełna nie jest tak precyzyjna i nie pozwala na dokładne określenie położenia wykrytego pod ziemią przedmiotu.

Małe sondy „saperskie” (o średnicy do 9cm) przeznaczone są do poszukiwania monet i sygnetów, a większe (o średnicy do 40cm) do większych przedmiotów. Wielkość sondy dobierz więc zgodnie z Twoimi poszukiwawczymi planami. Jeśli jesteś niezdecydowany, postaw na tarczkę standardową o średnicy 26-30cm.

Chcąc kupić możliwie najlepszy wykrywacz metali zwróć uwagę również na właściwości tarczki. W dobrej jakości modelach jest wykonana z materiałów wilgocioodpornych, dzięki czemu może działać bezawaryjnie nawet w zaroszonej trawie. Dobre opinie wśród poszukiwaczy mają sondy wodoodporne. Zainteresuj się wykrywaczami w nie wyposażonymi, jeśli chcesz szukać skarbów na dnie akwenów wodnych (rzek, jezior, mórz)

 

Tryby działania

W wykrywaczach metali rozróżniamy dwa tryby działaniastatyczny i dynamiczny. Pierwszy umożliwia precyzyjne określenie głębokości odnalezionego przedmiotu w bezruchu, drugi zaś pozwala na szybkie „skanowanie” terenu. Opinie użytkowników wykrywaczy metali są zgodne co do tego, że najlepsze są modele działające w obu trybach. Poszukuj wykrywacza metali z trybem statycznym i dynamicznym, jeśli zależy ci na naprawdę funkcjonalnym i dobrym sprzęcie.

 

Funkcje

Wykrywacz metali Velleman CS130

Wykrywacz metali Velleman CS130

Każdy dobry wykrywacz metali posiada funkcje ułatwiające wyszukiwanie przedmiotów i usprawniające pracę z urządzeniem. Warta zainteresowania jest przede wszystkim regulacja czułości, która pozwala nam dostosować czułość urządzenia do typu gruntu. Jeśli zainwestujesz w sprzęt w nią wyposażony, będziesz musiał poświęcić nieco czasu na naukę jego właściwej obsługi. Może lepiej sprawdzi się wykrywacz z automatycznym balansem gruntu, który sam dostosuje czułość do właściwości terenu?

Następną ciekawą funkcją jest tak zwana dyskryminacja (eliminacja). Wykrywacz z tą opcją sygnalizuje, czy znaleziony przez niego przedmiot to żelazo czy metal kolorowy (zazwyczaj wydając dźwięk o różnej głośności). Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i zależy Ci na tym, aby nie wykopywać „śmieci”, urządzenie posiadające tą funkcję to dobry wybór. 

 

Opinie

Niezależnie od tego, czy zamierzasz kupić sprzęt z wysokiej, średniej, czy niskiej półki cenowej, przed dokonaniem ostatecznej decyzji powinieneś sprawdzić opinie na temat wybranego wykrywacza metali. Komentarze użytkowników, którzy już zakupili i używali wykrywacza będą lepszą recenzją niż jakikolwiek opis producenta. Pozwolą Ci uniknąć dobrania niewłaściwego sprzętu do Twoich potrzeb, zdradzą również rzeczywisty zasięg i skuteczność konkretnego wykrywacza metali.

Jaki wykrywacz metali trafi w Twoje ręce?

Odpowiedni wykrywacz metali – z optymalnym zasięgiem, dobrej jakości sondą i przydatnymi funkcjami, to inwestycja w ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Dokonaj jego zakupu i przekonaj się, że odkrywanie zapomnianych przedmiotów to świetna, wręcz uzależniająca rozrywka.

Witaj!

Witamy na portalu GoraZakupow.pl! Mamy nadzieję, że znajdziesz tu wartościowe porady i odpowiedzi na pytania, które zadajesz sobie przed zakupem:) Jeśli uważasz, że brakuje tu jakiś informacji albo chciałbyś zasugerować temat na kolejny poradnik, napisz do nas na adres: [email protected]